środa, 4 lipca 2018

TBR na wakacje 2018!

Cześć! W zeszłym  roku, dokładnie z rozpoczęciem wakacji na moim blogu pojawił się właśnie taki post. Potem wraz z rozpoczęciem roku szkolnego pojawiła się konfrontacja, w której okazało się, że realizacja moich planów czytelniczych skończyła się katastrofą.... Dlaczego znowu podejmuję się tego wyzwania? Liczę, że w tym roku pójdzie mi po prostu lepiej, ponieważ wybrałam te książki, które na prawdę chcę przeczytać w ciągu tych dwóch miesięcy. 1. "Holding up the universe" - Jennifer Niven Ta książka wcale nie pojawiła się w tym poście rok temu. Jak na razie jestem na ok.150 stronie, więc mam nadzieję, że tym razem uda mi się ją przeczytać.

2. "Szturm i grom" oraz "Ruina i rewolta" - Leigh Bardugo Drugi i trzeci tom Trylogii Grisza, którą zaczęłam chyba w październiku...


3."Miasto popiołów" oraz "Miasto szkła" - Casandra Clare Znowu podobna sytuacja, pierwszy tom przeczytałam jakoś na jesieni, więc czas sięgnąć po kolejne.

4."Język cierni" - Leigh Bardugo Postanowiłam sobie, że jak skończę Trylogię Grisza, to zabiorę się za tę książkę. Oby mi się udało!

5."Podróżniczka" - Alexandra Bracken Drugi i ostatni tom "Pasażerki". Jestem ciekawa jak skończy się ta historia.

6."Kirke" - Madeline Miller Nowość, która ma tak piękne wydanie, że nie mogę przejść wobec niej obojętne!

7."Gemina" - Amie Kaufman, Jay Kristoff Wzięłam udział w akcji u wydawnictwa Moondrive, więc muszę tylko poczekać na swój egzemplarz!

To wszystkie książki, które naprawdę chcę przeczytać w te wakacje. Mam jeszcze kilka takich, po które chętnie sięgnę, jeśli te "obowiązkowe" uda mi się skończyć.

*Igrzyska śmierci - Suzanne Collins Czytałam całą trylogię chyba dwa lata temu, więc chętnie zrobiłabym sobie rereading

*Szóstka wron - Leigh Bardugo W tym przypadku również planuję przeczytać tę dylogię ponownie.

*Harry Potter and Philosopher's stone - J.K. Rowling Jestem jedną z tych osób, które nie czytały ngdy Harrego, a ponieważ chcę więcej czytać po angielsku, stwierdziłam, że to dobra okazja.

*To all the boys I've loved before - Jenny Han Ostatnio w jednej księgarni zobaczyłam wszystkie trzy tomy po angielsku i chociaż wiem, że Wydawnictwo Kobiece zapowiedziało premierę pierwszego tomu, to kuszą mnie te zagraniczne wydania... W końcu chcę czytać więcej po angielsku, więc może warto się w nie zaopatrzyć? ;)

Robicie takie plany czytelnicze? Po jakie książki chcecie sięgnąć w te wakacje?

Trzymajcie się i do następnego! 

8 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki za powodzenie planów czytelniczych.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama mam w planach dokończenie serii Dary anioła. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia w realizacji planów! Dary Anioła warto poznać - może mi się uda wrócić do tej serii, bo ją uwielbiam!
  POCZYTAJ ZE MNĄ

  OdpowiedzUsuń
 4. Powodzenia! Mam nadzieję że tym razem zrealizujesz wszystkie swoje czytelnicze plany :) ja czasami planuje co przeczytam w danym czasie a czasami jest to dzieło przypadku, zależy. Zazdroszczę kirke a do kontynuowania przygody z darami anioła zachęcam :) ja także chętnie powrocilabym trzeci raz do igrzysk śmierci :)

  OdpowiedzUsuń